Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem

Dobrá, takže něco málo pro představení. Jmenuji se Daniel, příjmení není důležité. Mé jméno je hebrejského původu a v překladu zní Bůh je soudce. Jeho první nositel, tedy první písemně zaznamenaný byl prorok z Bible, ale tu Vám tady číst nebudu, ikdyž se možná časem stane jedním z mých témat. Dalo by se říci, že mám ve společnosti možná trochu pověst podivína. Nejsem někdo, komu by se společnost vyhýbala nebo naopak se do něj navážela, celkem se do společnosti dokážu začlenit a být v ní dokonce i svým způsobem zajímavý, ale jen do chvíle než se lidé začnou zajímat v čem vlastně vynikám. Společnost, ve které se pohybuji, bychom mohli zaznamenat na velmi jednoduchém obrázku :

Představte si velký kruh, ve kterém se pohybuje většina lidí z mého okolí. Budu ho nazývat společnost, tedy skupina lidí, kteří prostě mají přiměřený počet atraktivních zájmů a dokáží je natolik využít, aby se ve Společnosti ukázali v dobrém světle a společnost je prostě přijmula. Kousek za hranicí jsem já. Jak jsem již řekl, můžu si kdykoliv zajít popovídat s lidmi z kruhu a oni mne příjmou, avšak jakmile začnu mluvit něco o sobě a svých zájmech, tak lidé opustí mou přítomnost, či ji začnou ignorovat asi takovou rychlostí, že by zahanbila útočící kobru a blesku způsobila ošklivý šok.

Přesně za druhou hranicí kruhu stojí jeden poněkud zvláštní člověk. Jak jste si již všimli, nepoužívám tu konkrétní názvy ani jména, takže mu budu říkat Anonim 1. Ten člověk je přesným opakem mne. Zatímco já nemám žádné "atraktivní" zájmy, on jich má až příliš a až skoro násilně se je snaží vyzvedávat, aby o tom každý věděl. Většina jeho vět zní : "Já umím, Já zvládám, To znám, To jsem už dělal, Já jsem v tom fakt dobrej, O tom už něco vím, V tomhle jsem mistr atd"., ale na společnost to působí opačně než by chtěl. Kvůli tomu, že se snaží všechny za každou cenu přesvědčit, že je v tom opravdovej borec, tak se mu všichni vyhýbají, jelikož se jim až hnusí.

Takhle jsem popsal společnost, ve které se pohybuji. Časem se o ní asi rozepíšu více, ale zatím to nechám takhle povrchové. Asi vám připadá divné, že v rubrice Kdo jsem popisuji společnost okolo sebe, ale vězte, že velmi velký vliv má na člověka jeho okolí.

No, takže teď už vážně o mně. Jak jste již asi pochopili, moc rád o věcech přemýšlím jinak, než přemýšlí ostatní. Vymyslel jsem jakýsi výrok, který ode mne asi ještě hodněkrát na těchto stránkách "uslyšíte" a kterým se asi řídí celý můj život : "Pohled na svět je takový, jak ho vidíš".

Jsem zarytým fanouškem fantasy literatury. Četl jsem knihy od mnoha autorů : Roderick Gordon & Bryan Wiliams, Emily Roddaová, Christopher Paolini, Jane Kate Rowlingová, R.E.Howard, Julese Werne atd.atd. Avšak tu stojí trojice autorů, kteří jsou mými nejoblíbenějšími ze všech a to právě J.R.R. Tolkien a C.S. Lewis, které považuji jako jedny z prvních zakladatelů fantasy literatury. A pak tu konečně stojí třetí autor, což je Terry Pratchet, který ze sebe vychrlil snad už něco přes padesát knih, které svým snad nekonečným vtipem válcují všechny ostatní autory. Tito tři autoři mě rozhodně ze všech nejvíc inspirovali  a připomenuli, že v těch dnešních "elfomániích","upíromániích" a "Warcraftmáiích" existují příběhy, které mají svůj styl a svou originalitu. Tedy sám se také pokouším o vlastní fantasy tvorbu a to v poslední době formou hry Dračí doupě. Myslím si, že jsem poměrně slušný PJ a mám družinu o šesti lidech, které to baví a jsou ochotni hrát pravidelně.

Možná by to ještě na závěr chtělo upozornit na to, že jsem velice "nápadový". Velice rád se pro něco nadchnu a skočím do toho po hlavě, kašlajíce na svou ostatní práci. Takže kdybych se tu třeba měsíc neobjevil, tak je možné, že jsem odjel k Niagarským vodopádům hledat elixír mládí a zapomněl se rozloučit, takže až se vrátím z výpravy, tak mě prosím neukamenujte (jestli je to vůbec přes chat možné), dík za pochopení.

Takže to bylo takové krátké představení. Asi nechápete, proč by vás všechno, co tu píšu mělo zajímat, ale pokud společně budeme hledat "lepší pohled", tak se vám vyplatí něco málo o mne vědět...

sombrero.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nové stránky

(Daniel - Admin, 23. 5. 2011 13:40)

www.filosofie.blog.cz

Nové stránky

(Daniel - Admin, 18. 5. 2011 21:42)

Zdravím čtenáře mého blogu, kteří nemají ani tu čest sem něco napsat. Estranky mě velice zklamaly, proto jsem se rozhodl svoje stranky přemístit na blog, kde mám více možností vyniknout. Právě s Agionem vytváříme nové články na velmi zajímavá témata, tak se určitě jukněte.
PS: NA TEN DESIGN BUDETE ČUČET, JE FAKT SKVĚLEJ !

Podstata filosofie

(Paulus, 25. 3. 2011 20:56)

První krok moudrosti je všechno napadat. Poslední: se vším se srovnat. Myslím, že toto přísloví vystihuje podstatu filosofie.

Re: Podstata filosofie

(Daniel - Admin, 1. 4. 2011 22:54)

Dlouho jsem nad tvou větou přemýšlel a myslím, že na ní ani nemám co říct, zcela s ní souhlasím. Když filosofujete, musíte nechat vyniknout na povrch i ty nejšílenější myšlenky a pak je pořádně uhladit a srovnat a zjístíte jak moc pasují k těm ostatním, je to jako puzzle :D

Výroba stránek

(Daniel - Admin, 16. 3. 2011 21:15)

Omlouvám se, že sem ty stránky prostě nehodím najednou. Bude ještě pár dní trvat, než ty stránky celkově vytvořím, takže to bude chtít ještě nějakou dobu počkat, než se tu objeví něco pořádného.

START CHATU

(Daniel - Admin, 15. 3. 2011 13:53)

Takže sem pište svou kritiku a já se na ní pokusím reagovat.